Karel Šimek

Počátečním bodem v práci se světlem bylo Národní divadlo Brno, kde začal pracovat jako osvětlovač v roce 2010. Na konci roku 2013 se posunul z Brna do Prahy, kde začal pracovat jako vedoucí osvětlovačů ve Švandově divadle na Smíchově. Od roku 2015 se živí jako freelancer light designer, programátor, technik, také jako technický a touring produkční pro nezávislé soubory a festivaly. Jako light designer dlouhodobě spolupracuje s Radimem Vizvárym. Spolupracoval nejen na jeho oceněném představení Sólo, ale jejich spolupráce sahá hlouběji. Například pro operu Národního divadla kooperovali na představení Láska ke třem pomerančům od Sergeje Prokofjeva, kde měl možnost spolupráce s Borisem Kudličkou.

Již několik let pracuje jako světelný designér s Danielou Špinar. Jeho pracovní zkušenosti jsou taktéž spjaty se soubory jako Lenka Vagnerová & Company, Spitfire Company, Pražský komorní balet, Tantehorse, DEKKADANCERS, dále s Jarem Viňarským, Andrejem Petrovičem a v neposlední řadě stálá spolupráce s Martinem Talagou, jehož performance SOMA získala cenu za nejlepší představení na festivalu Česká taneční platforma 2018. Dále se jeho kroky protly s činohrou, operou, nebo baletem všech tří tuzemských Národních divadel v České republice. Od roku 2014 pracuje jako stage manager a technický produkční mezinárodního festivalu pantomimy Mime Fest a od roku 2019 je členem finské MimoArt Company, kde pracuje jako světelný designer a touring manager. Díky spolupráci se všemi výše zmíněnými měl možnost prezentovat svoji práci na jevištích po celém světě. 

Program

Únor 2025
Název Datum Začátek Konec Místo Volných míst
Labyrint pana Fauna Derniéra Poslední sezóna So  15.2. Začátek 19:00 Konec 20:40 Místo Budova JD Volných míst 20+ Detail inscenace

Repertoár

Labyrint pana Fauna

Labyrint pana Fauna

Marek Svobodník, Štěpán Pechar

Inscenace složená ze dvou choreografií

Faunovo odpoledne

“Každý muž je, nebo alespoň jednou v životě byl, podstatou faunem, tedy lovcem hnaným svými pudy”. Takto by se dala jednou větou shrnout myšlenka této volné adaptace stejnojmenné slavné Nižinského choreografie na námět Mallarmého impresionistické básně.
Obrazovost výjevů, jež člověku zůstanou na mysli po prožití takřka živého snu, podepřeného mnohdy až absurdní symbolikou, je hledáním podstaty “faunovství”. To se skrývá v každém muži, stejně tak jako nymfou je či byla jednou každá žena.

Hudba: C.Debussy, Ondřej Vinklát

Choreografie, režie a dramaturgie / Faunovo odpoledneMarek Svobodník

Claude Debussy

Hudba / Faunovo odpoledneOndřej Vinklát

Asistent choreografa / Faunovo odpoledneZdeněk Mládek